A bukaresti épület tervezett magassága 137 méter, ezzel pedig Románia legmagasabb épülete lesz. A Közigazgatási Palota pedig, a wikipedia angol nyelvű verziója szerint, a negyedik helyre esik vissza, a maga 97 méterével.
A Sky Tower összesen 37 emeletes lesz, az épület nagy része pedig irodaházaknak, konferenciatermeknek ad majd otthont - ide teszi át romániai főhadiszállását a Raffeisen Bank is. A legfelső emeleten egy 1200 négyzetméter nagyságú bárt és kilátót rendeznek be.
A szatmárnémeti Adminisztrációs Palota építése 1972-ben vette kezdetét és 1984-ben ért véget, a jászvásári Nicolae Porumbescu tervei alapján. A Szatmár Megyei Tanács és a Prefektúra intézményeinek otthont adó épület három kisebb tornya az itt élő három nemzetiséget, a románt, a magyart és a németet reprezentálja.
A 97 méteres magasságával az Adminisztrációs Palota azért így is magáénak tudhat egy rekordot: ez Erdély legmagasabb épülete.
Románia jelenleg legmagasabb épülete a 2008-ban elkészült Bukarest Tower Center. A 120 méteres torony megépítése nem nélkülözte a romános fordulatokat. Az építkező ugyanis, az eredeti tervekhez képest, egy szinttel többet épített úgy az alagsorban, mind a tetején. Emiatt egy ideig leállt a munka, meg kellett várni, amíg elkészülnek az aktualizált tervek. Megnyitását követően sem volt zökkenőmentes az épület sorsa, több mint egy évig üresen áll egy jogvita miatt.
Románia harmadik legmagasabb épülete szintén Bukarestben áll. A Szabad Sajtó Háza önmagában csak 91,6 méter magas (tehát alacsonyabb a Közigazgatási Palotánál), ám a tetejére szerelt antennával együtt viszont már eléri a 104 métert. Átadása, 1954 után itt nyomtatták a kommunista párt napilapját, a Scinteiát.
Az országhatárokat elhagyva a világ legmagasabb épülete büszke titulusát az Egyesült Arab Emírségekben, pontosabban Dubajban álló Burdzs Kalifa érdemli ki, amely eléri a szédületes 828 méter magasságot. A második Tokyo Sky Tree közel kétszáz méterrel van „lejjebb" és 634 méter magas, míg a harmadik legmagasabb a szaúd-arábiai Mekkában található Abraj Al Bait Towers - 601 méter.
Európában egyelőre Moszkva birtokolja a dobogót, hiszen mind a City of Capitals (301,8 méter), mind a Naberezsnaja Tower (268 méter), mind a Triumph Palace (264 méter) az orosz fővárosban található. Nemsokára elkészül azonban Londonban a The Shard (Üvegszilánk), amely a maga 310 méterével Európa legmagasabb épülete lesz. Mi több, Párizs városvezetése az utóbbi hetekben áldását adta a Hermitage Plaza megépítésére, amelynek tervezett magassága 322 méter.
Bár nem szerepel a fenti listán, mindenképpen érdemes megemlíteni, hogy minden idők második legmagasabb, emberi kéz építette építménye Varsó mellett állt és egy rádióantenna volt. 1974-ben adták át és 1991-ig az első helyen állt - amíg össze nem dőlt, mindössze 15 másodperc alatt.
A világ jelenlegi legmagasabb antennája 628.8 méter magas és Észak-Dakotában áll.